Опубліковано

Застосування досвітку далеким червоним випромінюванням (FarRed, 720-740 нм)

Застосування досвітку далеким червоним випромінюванням (FarRed, 720-740 нм) дозволяє:

  1. Добитися скорочення тривалості повного циклу на 14-28 днів, залежно від умов та методик використання. Ефект пояснюється прискоренням переходу циркадного циклу фітохрому PhFR→ PhR, що призводить до прискорення дозрівання та цвітіння.
  2. Посилити розвиток кореневої маси на ранніх стадіях вегетації .
  3. Керувати формуванням (витягуванням у висоту) рослини, у тому числі відстанню між точками росту, що дозволяє уникнути появи плісняви ​​за рахунок збільшення повітрообміну в суцвіттях.


Використання FR досвіту на стадіях пророщування та саджанців:


Основний канал при цій методиці працює у звичайному режимі.
Після звільнення сім’ядолів налаштовуємо таймер FR-каналу таким чином, щоб довжина сесії відповідала довжині світлового дня, наприклад 18/6. Дотримуємося цього режиму перші 14 днів зростання, після чого переходимо до наступної методики:

Використання для дорослих рослин, включаючи стадію цвітіння:

Таймер включення FR-каналу налаштовуємо таким чином, щоб він включався на 30 хвилин двічі на добу: за 15 хвилин до включення основного каналу та за 15 хвилин до його відключення. Таким чином виходить дві сесії по півгодини, всього 60 хвилин FR досвіту на добу.

Рекомендація: При збільшеній висоті тенту можна змінювати значення довжини ранкових та вечірніх сесій для досягнення найкращих результатів.