Застосування світильників UHELED з UV (А-B)

Увага! При працюючому каналі UV – обов’язково одягнути окуляри с захистом від ультрафіолетового світла не нижче UV 400.

Опромінювання UV-A та UV-B посилює виробництво канабіноїдів і ТГК

Коли рослини піддаються впливу ультрафіолету із довжиною хвилі (280-395нм), вони створюють природні сонцезахисні сполуки. Це можна порівняти з тим, як людська шкіра виробляє меланін “загоряючи” під впливом сонячного світла. Ця реакція на світло певної довжини хвилі називається фотоморфогенезом. Фотоморфогенні реакції на УФ-опромінення створюють кілька природних сполук як еволюційну захисну реакцію. У канабіс ці сполуки включають THC, CBD і терпени.

Рослини канабісу мають власну подібну систему блокування шкідливого ультрафіолетового випромінювання: підвищене виробництво трихома та канабіноїдів (CBD, THC та багато інших) у поєднанні зі збільшенням виробництва терпену. Ці природні сонцезахисні засоби виробляються під впливом як UVA, так і UVB світла, хоча лише UVB пошкоджує ДНК рослин. UV-A є найбезпечнішим і найменш імовірним, що спричинить несприятливу шкоду рослинам, але також викликає фотоморфогенну реакцію. Таким чином, вплив ультрафіолетових променів на рослини в приміщеннях для культивування може збільшити рівень терпенів, антиоксидантів, флавоноїдів, ТГК, КБД і вітамінів, не завдаючи надмірної шкоди рослинам.

Рекомендовано привчати рослини до жорсткого та руйнівного опромінювання ультрафіолетом поступово збільшуючи час сессій, та потужність, користуючись вбудованим димером.

UV-A – початкові сессії для рослин маючих природний захист від UV, можуть починатись з 15 хвилин досягаючи 5-8 годин загального опромінювання.

UV-B – довжину сессій рекомендовано починати з 2 хвилин, досягаючи 15-20 хвилин загального опромінювання.

Середину сесій для UV опромінювання рекомендовано налаштовувати на середину “світлового” дня.

Треба усвідомлювати, що опромінювання ультрафіолетом – стрес для рослини, тому треба коригувати сессії таким чином, щоб вони не перетинались з іншими методіками викликаючими стрес. Бажано проводити оцінку стану рослин після опромінювання, візуально, та за допомогою приборів (PH, PPM/EC) дренажу, тобто апетиту для подальшого корегування довжини сессій.

Кошик
Прокрутити вгору